OGŁOSZENIA  PARAFIALNE.

XXI  NIEDZIELA  ZWYKŁA.

25.08.2019 r.

1.Starostwo Powiatowe w Grójcu , Dziekan Dekanatu Grójeckiego oraz Kustosz Sanktuarium Matki Bożej w Lewiczynie zapraszają w niedzielę 8 września sadowników, rolników i ogrodników na uroczyste Dożynki Powiatu Grójeckiego. Dożynki rozpoczną się Mszą św. o godz. 14.00 celebrowaną przez Ks. Arcybiskupa Kazimierza Nycza  w Sanktuarium Matki Bożej w Lewiczynie.

2.W poniedziałek 26 sierpnia przypada Uroczystość NMP Częstochowskiej. Msze św. o godz. 7.00 i 17.00.

3.  W niedzielę  , 1 września , przypada 80 rocznica wybuchu II wojny światowej. Naszym modlitwom polecamy poległych w kampanii wrześniowej i miliony pomordowanych w czasie wojny.

4.  W poniedziałek  /2 września /  rozpoczyna się nowy rok szkolny i katechetyczny . Msza św. na rozpoczęcie roku szkolnego dla uczniów Szkół Podstawowych w Jasieńcu i Częstoniewie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych , o godz. 8.00. Spowiedź dla uczniów w czwartek o godz. 16.00.

5.  Od przyszłej niedzieli powraca na swoje miejsce Msza św. o godz. 17.00. Przypominamy – Msza św. niedzielna dla uczniów Szkoły Podstawowej o godz. 9.30 , zaś dla młodzieży o godz. 17.00.

6Do Rady Parafialnej został mianowany P. Sylwester Słupek, który cieszy się zaufaniem i szacunkiem mieszkańców Gniejewic. Nowemu Radnemu życzymy pomysłów na dobre funkcjonowanie naszej parafii.

7.  W sakramentalne związki małżeńskie zamierzają wstąpić : Robert Jan Wawrowski, kawaler z par. św. Wincentego a Paulo w Warszawie i Justyna Anna Dzikołowska, panna z par. Zesłania Ducha Św. w Warszawie. Zapowiedź II. Andrzej Dawid Pachołek , kawaler z par. tut. i Magdalena Gradek, panna z par. tut. Zapowiedź I.

8.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych śp. + Janinę Kowalczyk, Janinę Piekut i Stanisława Krześniaka. Wieczny odpoczynek …

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz