OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXVII  NIEDZIELA  ZWYKŁA

06.10.2019 R.

1. Ojciec Święty Franciszek potwierdził w piątek dekret o uznaniu cudu za wstawiennictwem sługi Bożego Stefana Wyszyńskiego. Tym samym rozpoczyna się etap bezpośredniego przygotowania do beatyfikacji Prymasa Wyszyńskiego, która wstępnie planowana jest na miesiąc maj.

1.Za tydzień 13 listopada obchodzić będziemy  w Kościele  XIX  Dzień Papieski pod hasłem : „ Wstańcie, chodźmy ! ”.  Po każdej Mszy św. uczniowie przeprowadzą przed kościołem zbiórkę do puszek na stypendia dla zdolnej młodzieży z ubogich środowisk.

Fundacja zaprasza również na koncert Dnia Papieskiego transmitowany w TVP 1, który odbędzie się w Świątyni Opatrzności Bożej w Wilanowie 13 października  o godz. 17.00.

2.W tym tygodniu w poniedziałek różaniec poprowadzą kandydaci do bierzmowania. Na nabożeństwo różańcowe zapraszamy uczniów klas VIII.

3.  W niedzielę po Mszy św. o godz. 17.00  – Różaniec Fatimski.

4.  W tym tygodniu modlitwę różańcową poprowadzą : w poniedziałek – młodzież klas VIII , we wtorek – Pabierowice , w środę -  Olszany, , w czwartek – uczniowie Szkół Podstawowych  , w piątek – Częstoniew i w sobotę – Kociszew .

5.   Zbliżają się święta zmarłych. Wyrazem szacunku i wdzięczności dla zmarłych bliskich spoczywających na cmentarzu parafialnym w Jasieńcu jest modlitwa i zadbanie o groby w których spoczywają ci, którym wiele zawdzięczamy i od których wiele otrzymaliśmy w sensie duchowym i materialnym. Troska o cmentarz jest obowiązkiem wszystkich parafian. Wyrazem tej troski jest położenie kostki na kolejnej alejce cmentarza. Starajmy  się również o utrzymanie porządku na całym cmentarzu.

6.Bóg zapłać mieszkańcom Jasieńca z ul. Czerskiej,  Łabędziej i Parkowej za ofiary na położenie kostki na cmentarzu. . Na cmentarzu trwają prace związane z położeniem kostki.

7.Pielgrzymka na nocne czuwanie do Częstochowy odbędzie się w dn. 9-10 listopada. Wyjazd 9 listopada około godz., 9.00. Powrót 10 listopada około godz. 8.00. Koszt wyjazdu 60 zł. od osoby. Chętni proszeni o kontakt z P. Anną Biernacką.

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz