REKOLEKCJE

ADWENTOWE  2017

II  NIEDZIELA  ADWENTU .

10.12.2017 R.

1.  Dziś przypada II Niedziela Adwentu. Trudno sobie wyobrazić Adwent bez Mszy roratniej. Dzisiaj po Mszy św. o godz. 9.30 spotkanie z rodzicami i dziećmi , które przygotowują się do I Komunii św. Dzieci otrzymają poświęcone  łańcuszki z medalikami.

2.  Codzienna Msza św. roratnia dla dorosłych , dzieci i młodzieży odprawia się o godz. 7.00 rano.  Na roraty przynosimy lampiony.

3.  Dzisiaj / 10 grudnia / rozpoczynamy w naszej parafii REKOLEKCJE ADWENTOWE  . W gablocie przed kościołem wywieszony jest dokładny plan rekolekcji. 4.  Dzisiaj obowiązuje porządek niedzielny rekolekcji. Msze św. jak w każdą niedzielę o godz. 8.00, 9.30 / dla dzieci /, 12.00 i 17.00 .   W poniedziałek  o godz. 9.00  Msza św. i nauka rekolekcyjna. Po Mszy św. nauka dla członków Żywego Różańca ,  o godz. 14.45  Msza św. z nauką  dla uczniów Szkół Podstawowych , o godz. 17.00 Msza św. z nauką dla dorosłych.  We wtorek,  o godz. 9.00 Msza św. z nauką dla dorosłych , o godz. 14.45  Msza św. z nauką rekolekcyjną dla uczniów Szkół  Podstawowych , o godz. 17.00  Msza św. i zakończenie rekolekcji adwentowych. We wtorek ofiary złożone na tacę przeznaczone są na potrzeby Ojca rekolekcjonisty , jako wyraz wdzięczności za przeprowadzone w naszej parafii rekolekcje adwentowe. W poniedziałek i wtorek Msza św. roratnia o godz. 14.45. Mlodzież na rekolekcje przychodzi w poniedziałek i wtorek o godz. 17.00.

4.  W poniedziałek przed południem / ok. godz. 11 /  będziemy odwiedzać chorych z Komunią św. Chorych i ludzi starszych zgłaszamy w zakrystii lub w kancelarii

parafialnej.

5.  Przypominamy – spowiedź dla dorosłych we wtorek o godz. 8.30 i po południu o godz. 16.30 , dla uczniów o godz.14.00 . W tym dniu będą spowiadać zaproszeni z naszego dekanatu księża. Nie odkładajmy spowiedzi na później, gdyż do świąt zostało już niewiele czasu.

6.  Na choince są jeszcze aniołki z wiekiem dzieci i młodzieży dla których  możemy jeszcze przygotować prezenty świąteczne.

7. Świetlica Wiejska w Jasieńcu i Stowarzyszenie Seniorów Pokusa zapraszają dziś tj.   10 grudnia na Kiermasz Bożonarodzeniowy. Wszystkie ozdoby i dekoracje świąteczne są wykonane własnoręcznie. Kiermasz odbywa się na placu przed kościołem.  Serdecznie zapraszamy do odwiedzenia kiermaszowych stoisk :)

8. Parafia organizuje wyjazd 20 stycznia o godz. 19.00 do Seminarium Duchownego w Warszawie na sztukę teatralną „ Augustyn” przygotowaną przez kleryków z trzeciego roku, na którym studiuje nasz parafianin Adaś Rzeczkowski. Zapisy w zakrystii i kancelarii parafialnej.

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz