OGŁOSZENIA  PARAFIALNE

XXV  NIEDZIELA  ZWYKŁA

19.09.2021 r.

1.    Przy ołtarzu, po Mszy św. można się zapoznać z pięknymi plakatami, które towarzyszyły Bractwu Adoracji Najświętszego Sakramentu przez ostatnie 12 miesięcy z okazji comiesięcznej adoracji Najśw. Sakramentu.

2. Jesteśmy zaproszeni na Festiwal Owoców w Jasieńcu. Poseł na Sejm RP oraz Prezes Związku Sadowników RP P. Mirosław Maliszewski, Starosta Powiatu Grójeckiego P. Krzysztof Ambroziak i Wójt Gminy Jasieniec P. Marta Cytryńska serdecznie zapraszają  wszystkich Parafian na Festiwal Owoców w Jasieńcu. W programie o godz. 12.00 uroczysta Msza św. w kościele św. Rocha w Jasieńcu. Po Mszy św. przejście korowodu  z kościoła na teren Zespołu Szkół w Jasieńcu, następnie odśpiewanie Roty i złożenie wieńców pod pomnikiem  Wincentego Witosa. występ strażackiej orkiestry dętej, ludowe występy artystyczne. Gwiazdą imprezy będzie Don Vasyl. Dodatkowa atrakcja  - ekspozycja samochodów retro.

3.W przyszłą niedzielę dzieci , które przygotowują się do I Komunii św. otrzymają poświęcone różańce.

4.Bóg zapłać mieszkańcom Turowic Wsi  za ofiary na remont domu parafialnego i tym  parafianom, którzy zaangażowali się w przeprowadzenie zbiórki.

5.  W przyszłą niedzielę po mszy św. o godz. 12.00 zebranie Rady Parafialnej na plebanii.

6. Dzisiaj  rozpoczyna się kurs przedmałżeński dla narzeczonych. Katechezy odbywać się będą w kościele św. Mikołaja w Grójcu o godz. 20:00 przez 10 kolejnych niedziel.

7.  Pielgrzymka do Częstochowy na nocne czuwanie w Kaplicy Matki Bożej planowana jest na 13  listopada br. – tj. sobota.Wyjazd – godz. 11.00 – sobota, powrót około godz. 8.00 – niedfziela. Chętni proszeni są o zapisy  u Pani Elżbiety Krawczyk, nr tel. 517 540 688. Koszt wyjazdu 60 zł od osoby. „ Jasna Góra otwarta – Matka Boża czeka”. Prosimy o podawanie nr telefonu przy zapisywaniu.

8.  W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłego śp. + Jerzego Florczaka  . Wieczny odpoczynek …

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz