OGŁOSZENIA  PARAFIALNE.

NIEDZIELA  TRÓJCY  PRZENAJŚWIĘTSZEJ.

16.06.2019 R.

1.  Dzisiaj o godz. 9.30 grupa 13 uczniów z naszej parafii przystąpi do I Komunii św. Zarówno dzieci , rodziców jak i najbliższe rodziny  , polecamy modlitwie parafian. W Białym Tygodniu dzieci wraz z rodzicami przychodzą na Mszę św. o godz. 17.00. W poniedziałek odnowienie przyrzeczeń chrzcielnych ,  dzieci przynoszą świece gromnice.

2.  Serdeczne Bóg zapłać rodzicom dzieci pierwszokomunijnych za wykonanie dekoracji kościoła, za prace porządkowe w kościele i wokół kościoła.

3.W środę / 19 czerwca / o godz. 8.00 zakończenie roku szkolnego dla uczniów szkół podstawowych w Jasieńcu i Częstoniewie i Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych. Spowiedź we wtorek o godz. 16.00.

4.  W czwartek uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa – Boże Ciało. W procesji eucharystycznej wyjdziemy na ulice naszych miast i drogi naszych wiosek. Niech Chrystus ukryty pod postaciami eucharystycznymi błogosławi naszej Ojczyźnie, parafii, naszym rodzinom i darzy je pokojem. Msze św. o godz. 8.00 , 9.30 i 12.00. Po Mszy św. o godz. 12.00 rozpocznie się procesja do czterech ołtarzy . Prosimy Służbę Liturgiczną , asystę kościelną , Kółka Różańcowe, lektorów , ministrantów , bielanki , dzieci z I Komunii św. i Komunii rocznicowej o aktywny udział w procesji eucharystycznej. Przygotowanie ołtarzy :

I ołtarz przy ul. Czerskiej – mieszkańcy Pabierowic

II ołtarz przy ul. Topolowej – mieszkańcy Kurczowej Wsi

III ołtarz przy ul. Pałacowej – mieszkańcy Turowic Wsi i Turowic Kolonii

IV ołtarz przed kościołem – mieszkańcy Nowego Miedzechowa

5.  W czwartek o godz. 19.00 Bractwo Adoracji Najświętszego Sakramentu zaprasza dzieci, młodzież i dorosłych na comiesięczną adorację.

6. Przypominamy w miesiącu czerwcu  codziennie po Mszy św. o godz. 17.00 nabożeństwa czerwcowe do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7.Parafia organizuje pielgrzymkę do Ziemi Świętej w terminie od 20 do 27 listopada / a więc w terminie , kiedy kończą się prace w sadach / Transport samolotem, wyżywienie : śniadania i obiadokolacje. Cena pielgrzymki 3280 zł. + 200 $. Pytania w sprawie pielgrzymki i zapisy u ks. Proboszcza. Pierwsze spotkanie organizacyjne w niedzielę 30 czerwca po Mszy św. o godz. 17.00.

8. Zbliżają się wakacje i zachęcamy w tym okresie do udziału w pielgrzymkach. Podobnie jak w poprzednich latach w dniach : 22-25 sierpnia odbędzie się pielgrzymka rowerowa do Głogowca , miejsca urodzin św.Siostry Faustyny Kowalskiej.W tym roku będzie to już siódma pielgrzymka. Zapraszamy dorosłych , rodziców z dziećmi i wszystkich chętnych rowerzystów bez względu na wiek oraz to jakich rowerów używają. Więcej informacji znajduje się na plakacie w gablocie przed kościołem i u naszej katechetki pani Wandy Tkaczyk. Zaproszenia na pielgrzymkę wyłożone są również na bocznych ołtarzach w kościele.

9.  W sakramentalne związki małżeńskie zamierzają wstąpić : Łukasz Tomasz Kuberski, kawaler i Agnieszka Mikołajczyk, panna z par. Miłosierdzia w Grójcu. Zap.II

10. W minionym tygodniu pożegnaliśmy zmarłych śp. +. Jadwigę Obstawską i Tadeusza Gajewskiego.  Wieczny odpoczynek ….

Dodał ks. Andrzej Piekarczyk
- proboszcz