I  NIEDZIELA   ADWENTU.

27.12.2022 r.

1.  Rozpoczynamy nowy rok liturgiczny w życiu Kościoła. Okres Adwentu w który wkraczamy ma podwójny       charakter: jest czasem oczekiwania na         powtórne przyjście Chrystusa przy końcu czasów oraz czasem          naszego       przygotowania się do radosnego przeżywania świąt Bożego Narodzenia .

2.  Codzienna Msza św. roratnia dla dorosłych , dzieci i młodzieży o godz. 6.50 rano,  będzie się kończyć o godz. 7.30. Odprawiana jest 10 minut wcześniej ażeby uczniowie mogli zdążyć do szkoły, a dorośli do pracy.

Na tegoroczny Adwent proponujemy  materiały duszpasterskie, które pomogą zrozumieć  dzieciom, dlaczego narodziny Chrystusa to wyjątkowe wydarzenie. Dzieci  dostaną planszę i 21 obrazków na kolejne dni rorat. Zwycięzcy rorat, którzy uzbierają najwięcej obrazków, otrzymają pamiątkowe nagrody. Na roraty przynosimy lampiony.

3.  W przyszłą niedzielę tj. II niedziela  Adwentu / 4 grudnia / rozpoczynamy w naszej parafii REKOLEKCJE  ADWENTOWE. Rekolekcje poprowadzi O. Józef Baron  Salwatorianin. Nauki dla dorosłych: w niedzielę – porządek niedzielny, w poniedziałek i wtorek o godz. 9.00 i 17.00, a dla uczniów szkół podstawowych  w niedzielę o godz. 9.30 , w poniedziałek i wtorek o godz. 14.30.  Wizyta u chorych / spowiedź i Komunia św. / w poniedziałek o godz. 11.00. Zapisy w zakrystii.

4. Spotkanie Rady Parafialnej w środę o godz. 17.00 na plebanii.

5.   W tym tygodniu  w czwartek / 1 grudnia / w kościele o godz. 18.00 Msza św. i spotkanie Katolickiej Odnowy w Duchu św.

6. W tym tygodniu przypada I piątek miesiąca. O godz. 16.00 spowiedź, o 17.00 Msza św. i nabożeństwo do Najświętszego Serca Pana Jezusa.

7.  We wtorek / 6 grudnia /  w kalendarzu liturgicznym Kościoła obchodzimy wspomnienie św. Mikołaja Biskupa. Na Mszę św. o godzinie 14.30 do naszego kościoła przybędzie Św. Mikołaj. Zapraszamy wszystkie dzieci na spotkanie z św. Mikołajem z którym można będzie zrobić sobie zdjęcie i który przyniesie słodkie upominki.

8.  Wzorem lat poprzednich przygotowana  jest choinka z aniołkami, z wiekiem dzieci i młodzieży, dla których będzie można przygotować paczkę świąteczną. Jest  to nasza pomoc i okazanie miłości. Paczki przynosimy do III niedzieli Adwentu, do zakrystii lub na plebanię umieszczając w paczce  aniołka z danymi dziecka.

1.

2.